31 Niedziela Zwykła – 3 XI 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiaj w Polsce obchodzony jest XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na świecie jest około 200 mln prześladowanych, dyskryminowanych chrześcijan. W naszym kościele zbiórka na pogorzelców z Mizernej.

2. Przypominamy, że do 8 listopada możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. Odpust możemy uzyskać jeden na dzień, pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, modlitwa za zmarłych, w intencji Ojca Świętego, odmówić „Wierze w Boga Ojca”. Przez cały listopad rano jest odprawiana msza św. za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych, a wieczorem różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Od dziś też można składać kartki z wypominkami rocznymi. Dziękujemy za ofiary złożone na wypominki listopadowe, a także za kwestę na cmentarzu, gdzie członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę:8,220 zł. i 20 $

3. W przyszła niedzielę taca jest przeznaczona na potrzeby parafii.

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Biskupa Boromeusza, w piątek św. Elżbiety od Trójcy Świętej – Karmelitanki Bosej, a w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

5. Już dziś informujemy o odpuście parafialnym ku czci św. Rafała Kalinowskiego ,patrona naszego nowego kościoła w dniu 17 listopada. Kazania odpustowe głosi O.prof. Stanisław Fudala z Krakowa, karmelita Bosy.

6. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Roberta, który powrócił do nas po dwuletniej nieobecności, będąc oddelegowanym do pomocy duszpasterskiej w Ziemi Świętej. Natomiast żegnamy o. Tomasza i dziękujemy za dotychczasową pracę w naszej parafii. Życzymy mu dalszej owocnej pracy duszpasterskiej w Lublinie, gdzie został wysłany.

7. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł. z ciekawymi artykułami m.in. o uzdrowieniu z choroby nowotworowej przez wstawiennictwo kard. Wyszyńskiego .

8. Związek Podhalan Odział Kluszkowce, Wójt Gminy Czorsztyn, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury zapraszają mieszkańców Kluszkowiec i okolic na uroczystość związaną ze Świętem Niepodległości, która odbędzie się w dniu 11.11. 2019 r. Uroczystość rozpocznie się od Mszy w kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 12.00.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.