30 Niedziela Zwykła – 27 X 2019 – Kluszkowce

1. W czwartek 31 października zakończenie nabożeństw różańcowych z procesją o godz. 17.00.

2. W tym tygodniu 1 listopada w piątek w liturgii przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje część tym wszystkim, którzy weszli do chwały niebieskiej, a nam ukazuje drogę do światłości. Porządek mszy św. o godz. 7.30 w kaplicy i w kościele o godz. 9.30, nie będzie mszy św. w kościele o 11.30 i 17.30. O godz. 13.00 będzie msza św. na cmentarzu i procesja a wypominkami za zmarłych parafian. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź pierwszo piątkowa w tym tygodniu i z racji Wszystkich świętych codziennie od godz. 17,00 oraz rano przed Mszą świętą. Kartki na wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii.Za zmarłych rano odprawiana jest msza św. A wieczorem różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych.

3. Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu na potrzeby kaplicy i cmentarza w dniu Wszystkich Świętych. W tym roku zostały wymienione stare okna w kaplicy i schody wejściowe, a na cmentarzu zabezpieczono studnię, zainstalowano pompę do wody i zejście do studni.

4. W sobotę 2 listopada Kościół obchodzi wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień zaduszny. Modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy przebywają w czyśćcu. Ofiarując im dar naszej modlitwy pomagamy im, aby i oni dołączyli do grona zbawionych. Za nawiedzenie kościoła lub kaplicy 1 i 2 listopada można uzyskać jeden odpust zupełny w ciągu dnia, pod zwykłymi warunkami: spowiedź, komunia św., Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca… oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego. Podobnie za nawiedzenie cmentarza od 1 do 8 listopada i modlitwę za zmarłych możemy również uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego. Z racji Uroczystości wszystkich Świętych w piątek odwiedziny chorych będą 2 listopada od godz. 9.00.

5. Zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca 2 listopada o godz. 16.30.

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klasa VIII w środę o godz. 18.15.

7. Po za tym w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 28 października obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

8. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł. z ciekawymi artykułami m.in. o uzdrowieniu z choroby nowotworowej przez wstawiennictwo kard. Wyszyńskiego .

9. W związku z tragicznym pożarem w Mizernej w przyszłą niedzielę będzie kwesta do puszek na ten cel.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Krystyna firek , Magdalena Knutelska , Danuta Plewa i Zofia Wójcik . W kaplicy: Anna Brzegowska i Maria Plewa .

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.