29 Niedziela Zwykła – 20 X 2019 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na potrzeby kościoła. Na ten cel złożono 3400 zł. Dziękujemy tez za ofiarę z okazji Dnia Papieskiego w kwocie … zł.

2. Dzisiaj w kościele w Polsce odbywa się tzw. liczenie wiernych.

3. Od dziś w kościele rozpoczyna się Tydzień misyjny a w liturgii we wtorek 22 października obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. W środę 23 października zapraszamy na różaniec po góralsku w wykonaniu dzieci z naszej parafii z zespołu „Lubań” przy współudziale kapeli.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 dokonamy poświęcenia figury św. Józefa na placu klasztornym przy parkingu z oddaniem całej parafii i rodzin przemożnemu wstawiennictwu tego Świętego. Zapraszamy do licznego udziału na tej Eucharystii.

6. Zbliża się listopad, czas naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu wokół grobów, zadbanie też o groby, którzy już tutaj nie mają rodzin, ale ciało spoczywa na naszym cmentarzu. Porządkując groby pamiętajmy o segregacji śmieci. W kościele są wyłożone kartki wspominkowe na miesiąc listopad. W listopadzie modlimy się za zmarłych: rano codziennie msza św. a wieczorem różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki roczne są w każdą niedzielę roku w kaplicy MB o godz. 7.30. Wypominki roczne będą przyjmowanie po 1 listopada do końca roku.

7. U ministrantów do nabycia dwumiesięcznik Głos Karmelu z ciekawymi artykułami z życia w Karmelu. W cenie 8 zł.

8. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.

9. 22 października (wtorek) wyjazd o godz. 7.00 z spod kościoła na pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Pacławskiej.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.