28 Niedziela Zwykła – 13 X 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii, a w obchodzonym dziś XIX Dniu Papieskim zbierane są do puszek ofiary dla Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” na stypendia dla młodzieży.

2. Przypominamy, że dziś dzień wyborów do Parlamentu. Z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymaga od nas wszystkich skorzystania z prawa wyborczego, czyli pójścia do wyborów.

3. W tym tygodniu w liturgii we wtorek 15 października św. Teresy od Jezusa – Doktora Kościoła i Reformatorki naszego Zakonu. Po mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii Świętej. W środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika, w piątek św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia.

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie mężczyzn świętego Józefa w salce.

5. W piątek 18 października, w trzeci piątek miesiąca, w naszym kościele modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne podczas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 różaniec, po różańcu procesja ku czci Bożego Miłosierdzia, po procesji msza św. wieczorna. Adoracja według następującego porządku: 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Turystyczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00-10.00 – ul. Wspólna, Polna, Pienińska, Gorczańska i Modrzewiowa, 10.00-11.00 – ul. Podhalańska, 11.00-12.00 – ul. Strażacka i Sądecka, 12.00-13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00-14.00 ul. Karpacka, Borek i Szkolna, Leśna, 14.00 – 15.00 ul. Słoneczna, Przedszkolaków, Cegielniana, 15.00-16.00 ul. Karmelicka, Stylchen 16.00-17.00 ul. Zdrojowa.

6. Zbliża się listopad, czas naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu wokół grobów, zadbanie też o gropby, którzy już tutaj nie mają rodzin, ale ciało spoczywa na naszym cmentarzu. Porządkując groby pamiętajmy o segregacji śmieci. W kościele są wyłożone kartki wspominkowe na miesiąc listopad. W listopadzie modlimy się za zmarłych: rano codziennie msza św. a wieczorem różaniec z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki roczne są w każdą niedzielę roku w kaplicy MB o godz. 7.30. Wypominki roczne będą przyjmowanie po 1 listopada do końca roku.

7. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00.

8. W dniach 22, 23 październik organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej przez Duklę, Przemyśl z noclegiem w Kalwarii w cenie ok. 150 zł. Zapisy do 17 października.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.