32 Niedziela Zwykła – 10 XI 2019 – Kluszkowce

1. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Dziękujemy za ofiary złożone w przeszłą niedzielę do puszek dla poszkodowanej rodziny w pożarze w Mizernej. Na ten cel złożono 1710 zł.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasz parafialny odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego – Patrona naszego kościoła. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie o. prof. Stanisław Fudala z Krakowa, a pochodzący z Odrowąża. Po sumie procesja eucharystyczna. W zależności od warunków pogodowych na zewnątrz lub wewnątrz kościoła. Prosimy o przygotowani procesji, figur, feretronów, baldachimu. Również w przyszłą niedzielę obchodzony jest w Kościele III Światowy dzień Ubogich. Z tej racji będzie kwesta do puszek w kościele przy wyjściu na rzecz ubogich.

3. Jutro 11 listopada wspomnienie św. Marcina – Biskupa. Obchodzimy 101 rocznicę odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny rozpocznie się w kaplicy o godz. 12.00. Po mszy św. dalsza część Uroczystości przy pomniku. Z okazji święta narodowego należałoby wywiesić flagi narodowe przy domach, tym bardziej, że u nas odbywają się gminne uroczystości z tym świętem związane. Po za tym msze św. w tym dniu w kościele o godz. 9.30 i 17.30.

4. W liturgii we wtorek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika. Ponad to w naszym zakonie 14 listopada w czwartek obchodzimy Wszystkich Świętych naszego Zakonu, a w piątek wszystkich zmarłych Zakonu karmelitańskiego. W sobotę 16 listopada wspomnienie MB Ostrobramskiej.

5. W piątek 15 listopada w naszej parafii będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to ostatnia całodzienna adoracja z racji, że nasz Arcybiskup zarządził przez najbliższy rok codzienną półgodzinną adorację w ciszy przed msza św. wieczorną, jak słyszeliśmy w liście pasterskim. Adoracja w piątek według następującego porządku: 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Turystyczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00-10.00 – ul. Wspólna, Polna, Pienińska, Gorczańska i Modrzewiowa, 10.00-11.00 – ul. Podhalańska, 11.00-12.00 – ul. Strażacka i Sądecka, 12.00-13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00-14.00 ul. Karpacka, Borek i Szkolna, Leśna, 14.00 – 15.00 ul. Słoneczna, Przedszkolaków, Cegielniana, 15.00-16.00 ul. Karmelicka, Stylchen 16.00-17.00 ul. Zdrojowa. O 17.00 będzie różaniec za zmarłych, po różańcu procesja do Bożego Miłosierdzia.

6. U ministrantów jest do nabycia „Mała Księga Patrioty” z płytą Cd z pieśniami patriotycznymi w cenie 15 zł. oraz książeczka „Droga do nieba” w cenie 5 zł.

7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klasa 8 w środę o godz. 18.15.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych parafian w ubiegłym tygodniu: śp. Stanisławę Jandurę z Kluszkowiec i Anielę Pichniarczyk z Krośnicy. Dobry Jezu….

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.