30 Niedziela Zwykła – 27 X 2019 – Krośnica

1. W środę 30.10 rozdanie nagród przygotowanych przez siostry karmelitanki bose z Tarnowa dla dzieci uczęszczających na różaniec i zbierających naklejki na planszę. W czwartek 31 października zakończenie nabożeństw różańcowych, Msza święta w tym dniu wyjątkowo o godzinie 19:00.

2. W tym tygodniu 1 listopada w piątek w liturgii przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje część tym wszystkim, którzy weszli do chwały niebieskiej, a nam ukazuje drogę do światłości. O godz. 11.00 msza św. na cmentarzu i procesja. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź pierwszo piątkowa w tym tygodniu i z racji Wszystkich świętych w czwartek 31.10
o godz. 18,00. Kartki na wypominki można składać w zakrystii lub w kancelarii. Za zmarłych rano w Kluszkowcach odprawiana jest msza św. A wieczorem koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem imion zmarłych.

3. Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby cmentarza w dniu Wszystkich Świętych.

4. W sobotę 2 listopada Kościół obchodzi wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień zaduszny. Modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy przebywają w czyśćcu. Ofiarując im dar naszej modlitwy pomagamy im, aby i oni dołączyli do grona zbawionych. Za nawiedzenie kościoła lub kaplicy 1 i 2 listopada można uzyskać jeden odpust zupełny w ciągu dnia, pod zwykłymi warunkami: spowiedź, komunia św., Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca… oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego. Podobnie za nawiedzenie cmentarza od 1 do 8 listopada i modlitwę za zmarłych możemy również uzyskać odpust zupełny za jednego zmarłego. Odwiedziny chorych będą 2 listopada od godz. 9.00.

5. Schola zaprasza na próby śpiewu w piątek o godz. 15.30.

Spotkanie oazy w środę o godzinie 16:00.

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania klasa VII we wtorek po Mszy Świętej.

7. Po za tym w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 28 października obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

8. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł. z ciekawymi artykułami m.in. o uzdrowieniu z choroby nowotworowej przez wstawiennictwo kard. Wyszyńskiego .

9. W związku z tragicznym pożarem w Mizernej w przyszłą niedzielę będzie kwesta do puszek na ten cel.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.