31 Niedziela Zwykła – 3 XI 2019 – Krośnica

1. Dzisiaj w Polsce obchodzony jest XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na świecie jest około 200 mln prześladowanych, dyskryminowanych chrześcijan. W naszym kościele zbiórka na pogorzelców z Mizernej. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj pomiędzy mszami. Bóg zapłać za przyjście do świątyni w strojach regionalnych.

2. Przypominamy, że do 8 listopada możemy ofiarować wielki dar odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza. Odpust możemy uzyskać jeden na dzień, pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, modlitwa za zmarłych, w intencji Ojca Świętego, odmówić „Wierze w Boga Ojca”. Przez cały listopad rano w Kluszkowcach jest odprawiana msza św. za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych, a wieczorem koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem imion zmarłych. Od 1 grudnia można będzie składać kartki z wypominkami rocznymi. Dziękujemy za ofiary złożone na wypominki listopadowe, a także za kwestę na cmentarzu, gdzie członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę…………

3. W przyszła niedzielę taca jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Biskupa Boromeusza, w piątek św. Elżbiety od Trójcy Świętej – Karmelitanki Bosej, a w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

5. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Roberta, który powrócił do nas po dwuletniej nieobecności, będąc oddelegowanym do pomocy duszpasterskiej w Ziemi Świętej. Natomiast żegnamy o. Tomasza i dziękujemy za dotychczasową pracę w naszej parafii. Życzymy mu dalszej owocnej pracy duszpasterskiej w Lublinie, gdzie został wysłany.

6. Schola zaprasza na próby śpiewu osoby chcące śpiewać w piątek o godz. 15.30.

Spotkanie oazy w środę o godzinie 16:00.

Spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę o godzinie 18:00.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

10. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.