21 Niedziela Zwykła – 25 VIII 2019 – Krośnica

1. Jutro w naszej Parafii przeżywamy doroczną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestnicząc w Eucharystii dziękujemy Bogu za opiekę i troskę przez pośrednictwo Matki Bożej nad naszą parafią a wdzięczność Maryi wyraźmy życiem prawdziwie chrześcijańskim. Msze święte o godz. 8:00 i 18,00. W kaplicy w Kluszkowcach sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Prof. dr Zbigniew Suchy z Przemyśla.

2. Następuje zmiana godziny sprawowania Mszy Świętych w tygodniu na 18:00.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę świętego Augustyna, doktora kościoła, w czwartek wspomnienie męczeńskiej śmierci Jana Chrzciciela .

4. W przyszłą niedzielę Gminne Dożynki w Mizernej rozpoczną się Mszą świętą o godz. 14,00 po Mszy św. przemarsz do remizy na cześć artystyczną.

5. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć książeczkę o Matce Bożej Częstochowskiej po 5 zł. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł. z ciekawymi artykułami m.in. 50 lecie koronacji Obrazu MB w Myślenicach czy o cudzie jak chrzest przywrócił noworodkowi życie.

6. Dzisiaj po raz ostatni zbierana jest przez członków rady parafialnej składka na ogrzewanie kościoła. Wiele rodzin jeszcze nie dołożyło się na ten cel, bardzo prosimy o pamięć o naszym kościele. Wpłat w dalszym ciągu można będzie dokonywać w zakrystii.

7. Od przyszłej niedzieli w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie okazja do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami, aby powierzyć Mu sprawy naszego życia w cichej modlitwie.

8. Serdecznie zapraszam na rodzinne wyjście w góry, które miałoby mieć miejsce w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00, szczegóły będą podane na spotkaniu organizacyjnym we wtorek 27.08 o godzinie 20:00.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.