22 Niedziela Zwykła – 1 IX 2019 – Krośnica

1. Wakacje dobiegły końca. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8:15. Dołóżmy wszelkich starań, aby dzieci i młodzież zdobywając wiedzę nie zapomniały też o źródle wszelkiej mądrości jakim jest Bóg.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16:30. W czwartek modlimy się o powołanie kapłańskie i zakonne. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i pamiętamy o misjach – taca pierwszopiątkowa jest przeznaczona na ten cel. W sobotę odwiedziny chorych, adoracja NSPJ i nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 17.00.

3. U ministrantów jest do nabycia okolicznościowa gazeta „Chrystus i Ty” w cenie 2 zł. Poświęcona jest akcji – Polska pod Krzyżem, która będzie miała miejsce 14 września we Włocławku, a także znajdziemy ciekawe artykuły o krzyżu i sanktuariach pasyjnych w Polsce.

4. Już dziś informujemy, że w akcji – Polska pod Krzyżem, wielka modlitwa górali będzie miała miejsce 14 września na równi Krupowej o godz. 14,00. Zapisy na wyjazd do Zakopanego do 12 września w zakrystii lub w kancelarii.Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ciągu dwóch lat miały  miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija. Dlatego właśnie zapraszamy Was wszystkich na kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem” 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielka akcja modlitewna odbędzie się na lotnisku we Włocławku, ale nie wszyscy będą mogli się tam udać. Stąd także tu w Zakopanem, gdzie Ojciec św. Jan Paweł II podczas Mszy św. na Wielkiej Krokwi w 1997 roku wołał „Brońcie Krzyża” chcemy zgromadzić całe Podhale na modlitwie w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich. Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 14.00 – różańcem, o godz. 14.30 przywitamy pieśnią „Gaździnę Podhala”- MB Ludźmierską. Następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego wprowadzi nas w przygotowanie do Eucharystii. O godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Prosimy, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż). Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i dziekan Dek. Zakopane

5. Dziś o godzinie 14.00 gminne dożynki w Mizernej, które rozpoczną się mszą św., a po mszy św. część artystyczna.

6. We wtorek spotkanie mężczyzn św. Józefa po mszy św. wieczornej w salce w klasztorze.

6. Po przerwie wakacyjnej nasza schola wznawia próby w następną niedzielę o godz. 10.00 w salce. Serdecznie zapraszamy dziewczynki chętne do śpiewu, a chłopców zapraszamy do grona ministrantów.

7. Fundacja Dzieci Pienin oraz osoby zaangażowane w pomoc Ani Ligas, serdecznie zapraszają na festyn charytatywny, który odbędzie się 8 września o godziny 14.00 w Krościenku n.D w Amfiteatrze Pod Wierzbą pod hasłem „Razem możemy więcej – Pomagamy Ani”.
Ania ma 10 lat i pochodzi z Krościenka n.D, cierpi na dysplazję korową, której efektem są codzienne kilkukrotne napady padaczki lekoopornej. Po wyczerpaniu wszelkich możliwości leczenia w Polsce, Ania została zakwalifikowana do pełnopłatnego leczenia w Niemczech.
Aby zebrać chociaż część wymaganej kwoty zorganizowany został festyn, z którego całość zebranych środków finansowych zostanie przekazana na leczenie Ani. Liczymy na Wasze przybycie, bo przecież „Razem możemy więcej”.
Więcej informacji dotyczących przebiegu festynu na plakatach.

8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem informuje, że od dnia 02 września 2019 r. do dnia 30 września 2019 r. osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia w formie paczki żywnościowej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, będące mieszkańcami Gminy Krościenko nad Dunajcem, mogą zgłaszać się do biura Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku n.D, ul. Rynek 35, celem złożenia odpowiedniego wniosku.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.