V Niedziela Wielkanocna – 10 V 2020 – Krośnica

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na konto i w kancelarii parafialnej.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła: 13 maja w środę przypada 103 rocznica objawień fatimskich. 14 maja święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli – męczennika, głównego Patrona Polski.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W tym trudnym okresie pandemii koronawirusa zawierzmy Maryi życie nasze i naszych bliskich. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30.

4. U ministrantów można nabyć nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł., a także album maryjny o objawieniach w Lourdes w cenie 10 zł.

5. Spotkanie rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

8. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

Przybliżony kosztorys na prace budowlane w budynku „o. Leona” częściowo przeznaczonym na kaplicę pogrzebową przy
kościele w Krośnicy.

– prace wyburzeniowe 8400 zł.
– instalacje elektryczne 12560 zł
– instalacje wod – kan 6500 zł
– wymiana okien 7100 zł
– drzwi wejściowe 8000 zł
– drzwi wewnętrzne 3400 zł
– schody wejściowe i taras 4360 zł
– zadaszenie nad schodami 14600 zł
– wykonanie ścianek działowych 12560 zł
– wylewki w kaplicy 3520 zł
– tynki i sztabatury 8920 zł
– wykończenia wzmocnień stropu 14650 zł
– malowanie kaplicy 6600 zł
– wykończenie posadzki 25200 zł
– wykończenie schodów i tarasu 9250 zł
– wykończenie i montaż ubikacji 7200 zł
– barierka na schodach ochronnych 3400 zł
– montaż lamp oświetleniowych 4500 zł
– montaż kurtyny grzewczej 5600 zł
– montaż ołtarza dla kapłana 2600 zł
– prace dodatkowe 15000 zł

Całkowity koszt wykonania prac wynosi 183 920,0 zł, jest to koszt robocizny wraz z materiałami, do wykonania inwestycji zostały podane materiały średniej jakości. W zależności od klasy użytych materiałów cena może wzrosnąć lub zmaleć. Nie zostały podane cenny ławek do kaplicy oraz cena odnowienia elewacji i cena chłodni. Po wykonaniu niezbędnych prac kaplica może funkcjonować, prace jak wykończenie posadzki czy schodów można odłożyć w czasie. Po rozpoczęciu prac wyburzeniowych i sprawdzeniu konstrukcji nośnej stropu może się okazać że nie trzeba będzie stosować zbyt skomplikowanych wzmocnień co wpłynie na ogólną cenę wykonywanych prac. Nadzór nad pracami i prawidłowym wykonaniem prac konstrukcyjnych i wykończeniowych zostanie wykonany całkowicie za darmo przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia.

Większość mieszkańców z nadzieją czeka na tą inwestycję, niestety w związku ze znacznym jej kosztem, który przekracza nasze możliwości finansowe ze składek budowlanych, jesteśmy zmuszeni do zbierania środków podobnie, jak to ma miejsce w przypadku składki na węgiel. Szczegóły będą podane w najbliższym czasie.