VI Niedziela Wielkanocna – 17 V 2020 – Krośnica

1. Od dziś, po złagodzeniu przepisów co do liczebności zgromadzeń, w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo na Mszy św. czy nabożeństwie 45 osób, choć dalej obowiązuje noszenie maseczek i zachowanie odpowiedniej odległości.

2. Jak zdążyliście zauważyć rozpoczęte zostały prace związane z budową kaplicy pogrzebowej z chłodnią w domu ojca Leona. Aby ją zrealizować potrzeba dużego nakładu środków finansowych, stąd nasza prośba by z każdego domu zebrać 500 zł na ten cel, w tym roku, oraz kolejne 500 w roku przyszłym. Ponieważ jest to niemała kwota, jest możliwość żeby rozłożyć tą płatność w czasie. Całość inwestycji jest wyceniana na około 200 000 zł, stąd jeśli jest w Krośnicy około 200 numerów domów, wychodzi właśnie kwota 1000 zł. Ofiary będą zbierane przez członków Rady parafialnej w ciągu kolejnych niedziel. Jest możliwość żeby dokonać tego także w pozostałe dni w godzinach wieczornych u sołtysa, lub po prostu w zakrystii.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, w i spoza Krośnicy, o wsparcie naszego wysiłku i przekazywanie ofiar na konto rady parafialnej w Krośnicy:

Numer rachunku 40 8817 0000 2002 0200 1313 0102
Nazwa rachunku Rada Krośnica.

Jak widzimy zostało dużo elementów drewnianych proszę by znalazła się osoba, która byłaby gotowa pociąć to drewno.

3. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła w ubiegła niedzielę.

4. Dziś i jutro Kościół w Polsce trwa na dziękczynieniu za dar osoby świętego Jana Pawła II z okazji stulecia Jego narodzin 18 maja.

4. W tym tygodniu w Kościele w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i w intencji krajów, w których panuje głód. Zaś w liturgii: w środę wspomnienie św. Bernarda ze Sieny, w czwartek św. Jana Nepomucena – męczennika, a w piątek wspomnienie św. Rity. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W tym trudnym okresie pandemii koronawirusa zawierzmy Maryi życie nasze i naszych bliskich. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30.

6. Przypominamy o spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. To przykazanie kościelne nadal obowiązuje i nie było od niego dyspensy. Okres wielkanocny, trwający do Niedzieli Trójcy św., powoli dobiega końca. Okazja do spowiedzi jest u nas przed każdą Mszą Świętą.

7. Spotkanie rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej dzisiaj o godzinie 12:00.
Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00.

8. Nabożeństwo do MB Szkaplerznej w sobotę o godzinie 17:45.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Eugeniusza Regiec. Dobry Jezu, a nasz Panie…

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

12. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.