Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 V 2020 – Krośnica

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa – powrotu do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając nam jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas Ducha Świętego. Przyszła niedziela to niedziel Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

2. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej modlitwy za nasze mamy, te żyjące i zmarłe. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, a w czwartek 28 maja rocznica śmierci sługi bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, na którego beatyfikację oczekujemy.

3. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw majowych, a od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Podobnie jak nabożeństwa majowe będą codziennie po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30..

4. Korzystając ze złagodzonych norm w czasie pandemii dotyczących obecności w zgromadzeniach, zapraszamy do osobistej obecności w kościele.  Musimy wychodzić powoli z domu do normalnego życia. Wznawiamy spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa we wtorki po Mszy Świętej wieczornej w Kluszkowcach oraz grupy biblijnej w środy. Są to grupy nie przekraczające 10 osób dlatego spotkania mogą odbywać się przy zachowaniu nakazanych środków bezpieczeństwa.

5. Przypominamy o spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. To przykazanie kościelne nadal obowiązuje i nie było od niego dyspensy. Okres wielkanocny, powoli dobiega końca. Okazja do spowiedzi jest u nas przed każdą Mszą Świętą.

6. Ofiary na budowę kaplicy pogrzebowej z chłodnią w domu ojca Leona, będą zbierane przez członków Rady parafialnej w ciągu kolejnych niedziel. Jest możliwość żeby dokonać tego także w pozostałe dni w godzinach wieczornych u sołtysa, lub po prostu w zakrystii, albo na konto rady parafialnej w Krośnicy:

Numer rachunku: 40 8817 0000 2002 0200 1313 0102
Nazwa rachunku: Rada Krośnica.

Płatność Jak najbardziej można podzielić na wiele mniejszych kwot

7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj o godzinie 12:00.

9. Bóg zapłać za pocięcie drewna panu Dawidowi Bochnakowi

10. Pozostałe książki oraz obrazy z domu o. Leona można zabierać z salki do końca maja.

11. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę Świętą odprawianą na górze Lubań 7 czerwca o godzinie 15:00 sprawowanej w intencji o ustanie pandemii i zachowanie od zła.

11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.