IV Niedziela Wielkanocna – 3 V 2020 – Kluszkowce

1. Rozpoczął się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycją gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej, śpiewając litanię loretańską. W tym trudnym okresie pandemii koronawirusa zawierzmy Maryi życie nasze i naszych bliskich. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 18.30 a w kaplicy w niedzielę po mszy św.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 4 maja wspomnienie św. Floriana – męczennika , patrona strażaków. W środę święto Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. 7 maja w Wadowicach odbędzie się uroczyste rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców Jana Pawła II, ukonstytuują się trybunały, których zadaniem będzie wykazanie, że Emilia i Karol Wojtyłowie praktykowali cnoty w sposób heroiczny, że cieszą się opinią świętości, a za ich wstawiennictwem ludzie wypraszają łaski u Boga.

3. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na konto parafii, a także w kancelarii.

4. U ministrantów można nabyć nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł., a także album maryjny o objawieniach w Lourdes w cenie 10 zł.

5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

7. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w Krośnicy naszą parafiankę śp. Rozalię Raichel. Dobry Jezu…..

8. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.