III Niedziela Wielkanocna – 26 IV 2020 – Kluszkowce

1. Od 20 kwietnia obowiązują złagodzone przepisy dotyczące zgromadzeń religijnych w okresie zagrożenia pandemią wirusa. Jednorazowo może być w naszym kościele do 70 osób w stosunku do powierzchni kościoła. Powierzchnia użytkowa naszego kościoła to 1020 metrów kwadratowych, przyjmując 15 metrów na jedną osobę. Prosimy w dalszym ciągu o zachowanie odległości między osobami oraz noszenie maseczek również w kościele. Jeśli by było w kościele ponad 70 osób to prosimy o pozostanie na zewnątrz.

2. W tym tygodniu w piątek rozpoczyna się miesiąc maj, w którym zgodne z tradycją gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej. Nabożeństwo majowe rozpoczniemy 30 kwietnia o godz. 18.30 przed mszą św. wieczorną z procesją w kościele. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą przed msza św. wieczorną o godz. 18.30 w kaplicy w niedzielę po mszy św. Zachęcamy również do zachowania pięknej tradycji naszych przodków do śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, jeżeli nawet nie codziennie to przynajmniej w sobotę lub niedzielę.

3. Ponadto w liturgii w środę wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Również w środę obchodzimy dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego z II wojny światowej. W piątek 1 maja św. Jozefa Robotnika – odpust w Krośnicy z sumą odpustową o godz. 11.00. Ze względu na ograniczenia nie będzie procesji. We mszy św. odpustowej może uczestniczyć 30 osób , pozostali wierni na zewnątrz. W sobotę 2 maja obchodzimy w tym roku Uroczystość Królowej Polski przeniesioną z 3 maja. Msze św. w tym dniu o 6.30, 11.30 i 19.00. 1 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od 6.30 – 7.00 i od 18.00 – 19.30. W godzinach rannych odwiedzimy chorych. Taca na cele misyjne. W piątek jest dyspensa w archidiecezji krakowskiej od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. Od 1 maja przyjmujemy intencje na II półrocze to jest do 31 grudnia br.

5. W przyszłą niedziele rozpoczyna się w kościele światowy tydzień modlitw o powołania kapłańskie.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

8. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.