Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 IV 2020 – Kluszkowce

1. Dziś niedziela Bożego Miłosierdzia, które jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. O godz. 15.00 rozpocznie się godz. miłosierdzia, godzina śmierci Chrystusa, z którą są związane wielkie łaski i odpusty. Na zakończenie godziny miłosierdzia koronka do Bożego Miłosierdzia z procesją w kościele.

2. Wszystkim tym, którzy dziś składają swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar ołtarza, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Od 20 kwietnia zostają złagodzone przepisy dotyczące zgromadzeń religijnych w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Jednorazowo może być w naszym kościele do 70 osób w stosunku do powierzchni kościoła. Powierzchnia użytkowa naszego kościoła to 1020 metrów kwadratowych, przyjmując 15 metrów na jedną osobę. Prosimy w dalszym ciągu o zachowanie odległości między osobami oraz noszenie maseczek również w kościele.

4. W tym tygodniu w liturgii 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, w sobotę 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty.

5. W przyszłą niedzielę suma po góralsku. Zapraszamy do udziału w strojach regionalnych.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Pani Siedlarczyk Elżbieta ,Bochnak Halina , Elżbieta Zelek , Leśnicka Anna. W kaplicy: .

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

8. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.