33 Niedziela Zwykła – 17 XI 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiaj przeżywamy naszą uroczystość odpustowa ku czci św. Rafała Kalinowskiego patrona naszego nowego kościoła. Dzisiejszym kaznodzieja jest o. prof. Stanisław Fudala z Krakowa. Po sumie procesja eucharystyczna. W dniu odpustu otwórzmy nasze serca dzieląc się wiarą i życzliwością z naszymi gośćmi.

2. Dzisiaj tez w Kościele obchodzony jest III Światowy Dzień Ubogich. Na ten cel prowadzona jest kwesta do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – bł. Salomei , w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, patronki organistów i chórów kościelnych. Z okazji wspomnienia św. Cecylii pragnę podziękować naszym Chórzystom, Panu organiście i scholi za ubogacanie liturgii i życzyć wszystkim radości z uwielbienia Pana śpiewem. W niedzielę odpust w Nowej Białej.

4. Przyszła niedziela to niedziela Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny.

5. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych. Przypominamy, ze w naszym kościele codziennie rano msza św. za zmarłych, a wieczorem przed mszą św. różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Kartki na wypominki roczne można składać w zakrystii lub kancelarii do końca roku.

6. U ministrantów jest do nabycia gazeta „Chrystus i Ty” o tematyce eucharystycznej z ciekawymi artykułami o Eucharystii, w cenie 2 zł.

7. We wtorek spotkanie mężczyzn św. Józefa po Mszy świętej wieczornej

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.