Niedziela Chrystusa Króla – 24 XI 2019 – Kluszkowce

1. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi pod zwykłymi warunkami. Po każdej mszy św. będzie akt oddania się Chrystusowi Królowi.

2. Dziękujemy za liczny udział w Uroczystości odpustowej ku czci św. Rafała Kalinowskiego – patrona naszego nowego kościoła, a szczególnie służbie liturgicznej ołtarza, chórowi, Paniom i Panom noszącym figury i sztandary, pocztom sztandarowym Związku Podhalan i OSP Kluszkowce i Strażakom, a także tym wszytkim, którzy przyszli w strojach regionalnych.

3. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie o MB będą odprawiane wieczorem o godz. 17.30 by umożliwić dzieciom i młodzieży liczny udział w tych mszach, które rozpoczną się od 2 grudnia.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy pół godzinne adoracje przed mszą św. wieczorną wg rozporządzenia naszego Arcybiskupa, czyli o godz. 17.00. w intencji przebłagalnej za profanacje krzyża, Obrazu MB Częstochowskiej ,kościołów w naszej Ojczyźnie. Adoracja w ciszy, na zakończenie odmówimy litanię do św. Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy i męczennicy, w sobotę Andrzeja Apostoła. W sobotę ostatnia msza św. za zmarłych polecanych Wypominkach listopadowych wieczorem. Wypominki roczne na przyszły rok można składać do końca roku.

6. W środę zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym po mszy św. w salce.

7. U ministrantów jest do nabycia gazeta „Chrystus i Ty” o tematyce eucharystycznej z ciekawymi artykułami o Eucharystii, w cenie 2 zł. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej ”Dobre Nowiny”.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.