32 Niedziela Zwykła – 10 XI 2019 – Krośnica

1. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone w przeszłą niedzielę do puszek dla poszkodowanej rodziny w pożarze w Mizernej. Na ten cel złożono 1110 zł.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać parafialny odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego – Patrona kościoła w Kluszkowcach. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie o. prof. Stanisław Fudala OCD z Krakowa, a pochodzący z Odrowąża. Również w przyszłą niedzielę obchodzony jest w Kościele III Światowy dzień Ubogich. Z tej racji będzie kwesta do puszek w kościele przy wyjściu na rzecz ubogich.

3. Jutro 11 listopada wspomnienie św. Marcina – Biskupa. Obchodzimy 101 rocznicę odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę. Z okazji święta narodowego należałoby wywiesić flagi narodowe przy domach.

4. W liturgii we wtorek wspomnienie św. Jozafata – biskupa i męczennika. Ponad to w naszym zakonie 14 listopada w czwartek obchodzimy Wszystkich Świętych naszego Zakonu, a w piątek wszystkich zmarłych Zakonu karmelitańskiego. W sobotę 16 listopada wspomnienie MB Ostrobramskiej.

5. Młodzież zapraszam na wyjazd „Weekend z Jezusem” w terminie 15.11 wieczorem do 17.11 po południu. Spotkanie organizacyjne i zapisy chętnych w środę o godzinie 16:30.

6. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku nad Dunajcem informuje, że z dniem 31 października 2019 roku zmienia się siedziba GOPSu. Nowy adres to: Krościenko nad Dunajcem, ul. Esperanto 2 (budynek Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – SPZOZ), II piętro, pokoje: 19, 21.

7. Sołtys Krośnicy Tomasz Jankowski informuje, że wpłat IV raty podatku można dokonywać do 15.11.2019 w jego domu w każdy dzień po godzinie 16.00 .

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych parafian w ubiegłym tygodniu: śp. Stanisławę Jandurę z Kluszkowiec i Anielę Pichniarczyk z Krośnicy. Dobry Jezu….

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.