28 Niedziela Zwykła – 13 X 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła, a w obchodzonym dziś XIX Dniu Papieskim zbierane są do puszek ofiary dla Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” na stypendia dla młodzieży.

2. Przypominamy, że dziś dzień wyborów do Parlamentu. Z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymaga od nas wszystkich skorzystania z prawa wyborczego, czyli pójścia do wyborów.

3. W tym tygodniu w liturgii we wtorek 15 października Uroczystość św. Teresy od Jezusa – Doktora Kościoła i Reformatorki naszego Zakonu. W środę św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika, w piątek św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia.

4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie mężczyzn świętego Józefa w salce.

5. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

6. Zbliża się listopad, czas naszej modlitewnej pamięci o zmarłych. Zachęcamy do robienia porządków na cmentarzu wokół grobów, zadbajmy też o groby tych, którzy już tutaj nie mają już rodzin, a spoczywają na naszym cmentarzu. Porządkując groby pamiętajmy o segregacji śmieci. W kościele są wyłożone kartki wypominkowe na miesiąc listopad. W listopadzie modlimy się za zmarłych.

7. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych w naszym kościele codziennie po Mszy świętej.

8. W dniach 22, 23 październik organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej przez Duklę, Przemyśl z noclegiem w Kalwarii w cenie ok. 150 zł. Zapisy do 17 października.

9. W piątek po Mszy Świętej i różańcu, spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VIII.

10. Schola zaprasza na próby śpiewu w piątek o godz. 15.30.

Spotkanie oazy w środę o godzinie 16:00.

Spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę o godzinie 18:00.

11. Do odebrania są zamówione albumy o kościołach Podhala w zakrystii.

12. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. Spotkanie rady parafialnej w czwartek o 18:30

15. Spotkanie ministrantów we wtorek o godzinie 16:00.

16. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.