26 Niedziela Zwykła – 29 IX 2019 – Krośnica

1. Dziękujemy w imieniu matki i babci za ofiarę 1910 zł. złożoną w całej parafii w ub. niedzielę do puszek na rehabilitację Mateusza. Również w imieniu ks. Janusza z Zakopanego – Antałówki dziękujemy za tacę na budowę kościoła z ub. niedzieli.

2. Przypominamy, że od 1 października ulega zmianie czas odprawiania mszy św. wieczornych na godz. 17.00.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej, w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej. Zachęcamy do licznego udziału zarówno dzieci jak i dorosłych. Za odmówienie cząstki różańca publicznie można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek wspomnienie świętego Hieronima – Doktora Kościoła, we wtorek 1 października przypada uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Doktora Kościoła i Patronki misji. Msza św. z poświęceniem płatków róż, w środę wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu.

5. Również w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Taca w piątek na cele misyjne. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 16.00. W godzinach rannych odwiedziny chorych. W pierwszą niedzielę miesiąca  zapraszam do uczestnictwa w liturgii w strojach regionalnych oraz do modlitwy  przy wystawionym Najświętszym Sakramencie

6. We wtorek spotkanie mężczyzn św. Józefa po mszy św. wieczornej w Kluszkowcach.

7. Do odebrania są zamówione albumy o kościołach Podhala w zakrystii.

8. U ministrantów do nabycia nowy numer Gazety ewangelizacyjne DOBRE NOWINY. Cena 1 zł. M.in ciekawe artykuły o objawieniach Matki Bożej Quito, o O.Pio.

9. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

10. Schola zaprasza na próby śpiewu osoby chcące śpiewać w piątek o godz. 16.30.
Spotkanie oazy w środę o godzinie 16:00.

11. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: klasa 8 w piątek o godz. 18.00, klasa 7 w poniedziałek o godz. 18.00. Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8.30.

12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość zamawiania Mszy Świętych na rok 2020

15. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.