XXXII Niedziela Zwykła -12 11 2023 – Krośnica

1. Dziś w kościele przeżywamy Dzień Solidarności z kościołem Cierpiącym. Dla prześladowanych chrześcijan przeznaczona jest kwesta do puszek po mszy św. przy wyjściu z kościoła a w przyszłą niedziele puszka dla ubogich w ramach XV Światowego Dnia Ubogich. Przy wyjściu z kościoła Nasze Kochane Panie z Koła Gospodyń Wiejskich rozprowadzają ciasta ofiary zebrane z zakupu ciast będą przeznaczone na na rehabilitacje dla Kamilki.

2. Dzisiejsza taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Prosimy o segregacje śmieci na cmentarzu.

3.Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad codziennie Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach,  a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych.

4. W tym tygodniu w liturgii we wtorek 14 listopada obchodzimy święto Wszystkich Świętych Naszego Zakonu a w środę wspomnienie Wszystkich Zmarłych , w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

5. W przyszłą niedzielę 19 listopada w Kluszkowcach będziemy przezywać uroczystość odpustowa ku czci Patrona kościoła św., Rafała Kalinowskiego. Sumie odpustowej z procesją o godz. 11:30 przewodniczyć będzie o. Paweł Hańczak Karmelita Bosy z Katowic.

6. U ministrantów jest do nabycia jeszcze kalendarz ścienny na przyszły rok wydany przez SS Karmelitanki Bose z Zakopanego ,jako cegiełka na budowę nowego klasztoru. Minimalna cena 20 zł. W tym klasztorze klauzurowym jest nasza Parafianka S. Miriam Kowalczyk. Prosimy o wsparcie sióstr w budowie.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu:

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.