XXXI Niedziela Zwykła – 5 XI 2023 – Krośnica

1. Przypominamy, że do 8 listopada można ofiarować wielki dar odpustu za zmarłych za
    nawiedzenie cmentarza lub kościoła. Przez cały listopad w Kluszkowcach msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych a w Krośnicy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wyczytywaniem zmarłych. Natomiast wypominki roczne można składać do końca grudnia.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w czasie kwesty na cmentarzu 1 listopada kwoty 8121 zł i 10 euro. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że ostatnio został wykonany drenaż na cmentarzu cały koszt wyniósł 8652 zł. Zwracamy się z wielką prośbą aby segregować śmieci, plastiki wrzucamy do worków do tego przeznaczonych, szkło do kontenerów. Nie segregowane śmieci generują bardzo wysokie koszty wywozów śmieci.
  3. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za ufundowanie nowych krzyży na Kościele. Fundatorem jest rodzina Chlipała. Jest to wotum wdzięczności Jezusowi, Najświętszej Panience, św. Józefowi i ojcu Leonowi za całą rodzinę z prośbą o dalsze błogosławieństwo, zdrowie, zgodę oraz miłosierdzie Boże. Pragniemy również podziękować panu Józefowi Hrycowi za pomoc przy montażu krzyży oraz wynajęcie zwyżki. Swoje podziękowania składamy również panu Robertowi Barnaś, Mariuszowi Chlipała za zamontowanie krzyży oraz panu Michałowi Babiak, Stanisławowi Hryc za montaż oświetlenia krzyży. Prace te zostały wykonane nieodpłatnie. Bóg zapłać!
  4. W tym tygodniu w liturgii w środę 8 listopada wspomnienie bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej dziewicy NZ, w czwartek święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w sobotę św. Marcina z Tours biskupa. 11 listopada przypada narodowe Święto Niepodległości naszej ojczyzny. W Kluszkowcach o godz. 10.30 msza święta w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy by w tym dniu wywiesić flagi narodowe w naszych domach.
  5. W przyszłą niedzielę, taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne Parafii.
  6. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety „Dobre Nowiny” cena 2 zł oraz kalendarz ścienny na przyszły rok wydany przez SS Karmelitanki Bose z Zakopanego, jako cegiełka na budowę nowego klasztoru. Minimalna cena 20 zł. W tym klasztorze klauzurowym jest nasza Parafianka S. Miriam Kowalczyk.
    Prosimy o wsparcie sióstr w budowie.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty….
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
    przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy
    obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.