XXVI Niedziela Zwykła – 30 IX 2018 – Krośnica

1. Dziękujemy za składane dziś ofiary na leczenie i rehabilitację Katarzyny Kozłeckiej z Maniów.

2. W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek 1 października przypada uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Doktora Kościoła i Patronki misji. Uroczysta msza św. wieczorem z homilią, z poświęceniem płatków. Ponadto we wtorek obchodzimy wspomnienie Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu i w piątek św. Faustyny

3. Od października Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godzinie 17:00. Jest to także miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczorną o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału. Za pobożne odmówienie cząstki różańca publicznie możemy odzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, a w piątek spowiedź od godz. 15.30, nabożeństwo do serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych od 8:00, adoracja Najświętszego Sakramentu kół różańcowych o godzinie 16:00 i Msza Święta o 17:00. Po niej spotkanie kół różańcowych w salce na górze. Jak w każdą pierwszą niedzielę zapraszamy do uczestnictwa w liturgii w strojach góralskich!!!

5. W przyszłą niedzielę o. Krzysztof Urbański OCD pracujący na Ukrainie będzie głosił kazania z racji tygodnia misyjnego. Po Mszach Świętych będzie można wesprzeć pracę naszych misjonarzy na Ukrainie składając ofiarę do puszek.

6. Oaza Ruchu Światło-Życie zaprasza na pierwsze spotkanie dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w czwartek o 16:00

7. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku od 9 – 16 marca w cenie 2900 zł i 120 $. Zapisy do końca grudnia. Przy zapisie zaliczka 500 zł., a pozostała kwota do końca stycznia. Informacje w kancelarii parafialnej.

8. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klasy 7 szkoły podstawowej w najbliższy wtorek (2.10) o godzinie 16:00

9. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30

10. Od dziś można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

11. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.