XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2024 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary złożone ub. niedzieli na tace  kwoty 5450  zł. na  inwestycyjne parafii. Rada parafialna informuje że w ostatnią  niedziele miesiąca tj. 29 września będzie prowadziła zbiórkę tzw. wpisowego na dokończenie prac termo modernizacyjnych w kościele  Do końca inwestycji  brakuje jeszcze ok. 250 tyś zł. Całość inwestycji 3 700 000 zł. z tego polowa to dotacja z NFOSiGW a reszta wkład własny.
  2.  W  trzecim tygodniu września  przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci ,  młodzież i wychowawców. W naszej diecezji dziś prowadzona jest zbiórka do puszek na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników  Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, we wtorek 17 września przeżywamy dzień pamięci o pomordowanych na wschodzie w rocznicę napaści sowietów na Polskę, w środę święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, w piątek wspomnienie męczenników św Andrzeja Kim i towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła.
  4. U ministrantów do nabycia jest dla dzieci książeczka Boże przykazania oraz Msza św. omówienie każdej części Mszy. To kolorowanka z zagadkami cena 10 zł.
  5. W piątek 20 września w III piątek miesiąca nie będzie całodziennej adoracji z racji prowadzonych prac. Adoracja rozpocznie o godz. 17,15 o godz.18,45 koronka do Bożego miłosierdzia, procesja i Msza święta wieczorna.
  6. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezy  do salek katechetycznych po mszy św. wieczornej: klasa 8 w środę a  klasa 7 w czwartek. Również w tym tygodniu zapraszamy na spotkanie grupę mężczyzn św. Józefa w środę a w piątek grupę biblijna po mszy świętej wieczornej.
  7. Rada parafialna zwraca się z prośbą o wpłaty na sprzątanie mieszkańców ul. Podhalańskiej do końca września.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.