XXIII Niedziela Zwykła – 9 IX 2018 – Krośnica

1. Dzisiaj, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby materialne Kościoła.

2. Rozpoczął się rok szkolny, a zarazem rok pracy duszpasterskiej. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania tj. klasa III gimnazjum i 8 klasa w czwartek 13 września po Mszy św. wieczornej.

3. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek: św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła, w piątek 14 września przypada św. Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest ono okazją do refleksji nad szacunkiem do Krzyża – znaku naszego Zbawienia. Po mszy św. ucałowanie krzyża. Zachęcamy też do ucałowania krzyża w rodzinach w domach. W sobotę wspomnienie MB Bolesnej.

4. Zachęcamy do udziału w grupie modlitewnej – spotkanie otwarte dla każdego, poniedziałek o godz. 18.00 w Kluszkowcach. Spotkanie zaczyna się konferencją z teologii duchowości. lub duchowości karmelitańskiej. Po konferencji modlitwa wewnętrzna – medytacja. Zapraszamy także na spotkanie biblijne w każdą środę w Kluszkowcach po Mszy Św. wieczornej (ok. 19:30).

5. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na rehabilitację ciężko chorego na autyzm mutyzm i upośledzenie umysłowe 9-cio letniego Mateusza.

9. Osoby które się zapisały na pielgrzymkę do Rzymu mają spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30

10. Dziękuję 4 osobom które pomogły wwalić węgiel do piwnicy, bardzo również proszę by znalazł się ktoś kto potnie drewno w wybranym dla siebie terminie.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą 6 września śp. Annę Kubicz, której pogrzeb odbył się wczoraj. Dobry Jezu, a nasz Panie…

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.