XX Niedziela Zwykła – 20 VIII 2023– Krośnica

 1. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegła niedzielę na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Jak wcześniej informowaliśmy czekają nas prace przy wymianie rynien na kościele. W ostatnim czasie zakupiliśmy pierwszą część – 10 ton peletu we wtorek rano od godziny 9 będziemy go przenosić do kotłowni bardzo prosimy mężczyzn, młodzież o pomoc. Przy tej okazji już dziś pragniemy podziękować za złożone ofiary na ten cel i prosimy o dalsze wpłaty.
 2. Dzisiaj Gminne Uroczystości dożynkowe w Sromowcach Wyżnych, rozpoczną się mszą świętą o godz. 14,00, na które serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Wójt. P. Tadeusz Wach .
 3. W tym tygodniu w liturgii : w czwartek 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła, odpust w Niedzicy. W sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej- odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Sumie odpustowej z procesją o godz. 11,30 przewodniczy O. dr. Piotr Nyk Ocd , kustosz sanktuarium św. Józefa w Krakowie. Do tej uroczystości będziemy duchowo przygotowywać się przez Triduum : w środę, czwartek i piątek wieczorem Masza
  św. z kazaniem i modlitwami do MB Częstochowskiej. Msze w Uroczystość w kaplicy o godz. 7,30 i 11,30 oraz w kościele o godz. 6,30 i 19,00.Prosimy o udział w strojach góralskich.
 4. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Dawid Krzysztof Wojtaszek kawaler z Krośnicy i Patrycja Elżbieta Budzyńska, panna z Łodzi oraz Dawid Andrzej Wojtaszek, kawaler z Krośnicy i Marta Helena Chłodek , panna z Radlina . Zapowiedź druga.
 6. U ministrantów do nabycia dla dzieci wrześniowy numer kolorowej gazety Staś.
  Cena 10 zł.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i złożone ofiary na kwiaty.
 8. Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w
  gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:
  WWW.parafiakluszkowce.pl
 9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom
  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.