XVI Niedziela Zwykła – 17 VII 2022 – Kluszkowce

  1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wielu z nas udaje się na zasłużony odpoczynek . Niech to będzie  też czas  pogłębienia naszej wiary. 
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii . Zmuszeni byliśmy rozpocząć szybka naprawę organów  z powodu awarii miechów. W liturgii będzie nam towarzyszyć zastępczy instrument muzyczny. Fachowcy pracują po 12 godz. aby jak najszybciej i dobrze przywrócić używanie organów.
  3. W tym tygodniu w liturgii :  we wtorek święto św. Benedykta, opata ,  patrona Europy ,w środę w NZ wspomnienie rodziców św. Teresy od Dz J  Ludwika i Zeli Martin, w czwartek  św. Teresy od Jezusa – Solar, dziewicy NZ , w sobotę św. Bonawentury, bp i doktora kościoła. W przyszła niedzielę przypada w NZ Uroczystość NMP z Góry Karmel . Do tej uroczystości będziemy się przygotowywać poprzez Triduum 13 , 14 i 15 lipciec. Przez te dni o godz. 18,35 godzinki ku czci NMP, o prowadzenie prosimy Róże różańcowe. O 19 Msza św z okolicznościowym kazaniem i po mszy św. okolicznościowe nabożeństwo  z prośbami i  podziękowaniami MBożej. Przez te dni  będzie okazja do przyjęcia  szkaplerza.
  4. Wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy tez na ogolno polskie  spotkanie  szkaplerzne 22 lipca do Czernej. Wyjazd o godz. 5 rano. Zapisy do 20 lipca w zakrystii lub w kancelarii.
  5. Już dziś informujemy że 11 sierpnia będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu AGD i elektronicznego. Sprzęt należy przywieść  w dniu zbiórki na plac kościelny od godz. 13,00.Dochód , firma Ecologic przeznacza na pomoc kościołowi na Wschodzie. Ulotki na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  6. 23 lipca w niedzielę, sołtys Kluszkowiec i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców i gości na Dni Kluszkowiec. W programie o godz. 15,00 Msza św. w Wąwozie  papieskim przy ołtarzu polowym na Wdżarze w int mieszkańców i gości, po mszy św. na festyn  na miejscu przy trasie  narciarskiej na dole .
  7.  Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Brzegowska Stanisława , Pierwoła Weronika , Bochnak Małgorzata, Plewa Danuta.  W kaplicy: Bożena Pierwoła i Kamyk Monika .
  8.  Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.