XV Niedziela Zwykła – 15 VII 2018 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii , złożone w ubiegłą niedzielę. Na ten cel złożono 3060 zł. i 110 $. Dziękujemy również Państwu Andrzejowi i Krystynie Sieczka z USA za ofiarę na nowe witraże do kościoła. Jeszcze dziś wieczorem zapraszamy na ostatni dzień nowenny do MB Szkaplerznej po Mszy św. wieczornej.

2. Jutro,16 lipca, w naszym Zakonie Uroczystość NMP z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystość ta przypominam nam dar Maryi – Szkaplerz, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry jaką jest Chrystus. Dziś i jutro po każdej Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz. Msze św. w kaplicy o 7,30, w kościele o 9,30 i 19,00.W poniedziałek odpust we Frydmanie. Suma odpustowa o godz. 11,00.

3. W tym tygodniu w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w naszym kościele od godz.6,30 do 19,00 z procesją do Bożego miłosierdzia przed Mszą św. wieczorną. Adoracja według następującego porządku: 7.00 – 8.00 – ul. Kamieniarska i Słoneczna, 8.00 – 9.00 – ul. Wżarowa i Zielona, 9.00 – 10.00 – ul. Wspólna, Polna, Pienińska i Gorczańska, 10.00 – 11.00 – ul. Podhalańska, 11.00 – 12.00 – ul. Strażacka i Sądecka, 12.00 – 13.00 – ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00 – 14.00 – ul. Karpacka, Borek i Szkolna, 14.00 – 15.00 – ul. Przedszkolaków, Turystyczna, Cegielniana, Stylchen, 15.00 – 16.00 – ul. Karmelicka, 16.00 – 17.00 – ul. Zdrojowa, Modrzewiowa, Zielona, 17.00 – 18.00 – ul. Karpacka, Borek, Szkolna i Gorczańska, 18.00 – 19.00 – ul. Leśna, Kamieniarska.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii w wieku 16-35 lat do udziału w XIV Karmelitańskich dniach młodych w naszym Klasztorze w Czernej w dniach 26-29 lipca br. W programie min. Teatr ducha, ekstremalna procesja światła, konferencje ,adoracja pokoju, warsztaty tematyczne. Szczegóły można doczytać na afiszu. Zapisy do 24 lipca w zakrystii. Wszystkich zapraszamy na pielgrzymkę na odpust świętej Kingi do Starego Sącza 23.07. Wyjazd w strojach regionalnych o godz. 14 z pod kościoła. Mogą też jechać osoby nie mające stroju góralskiego. Zapisy do 21.07. Szczegóły można znaleźć na afiszu. W sobotę 21.07 zapraszamy jak w poprzednim roku, na zjazd czcicieli MB Szkaplerznej do Czernej. Wyjazd rano o godz. 6.00.

5. W przyszła niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, będzie poświęcenie samochodów po każdej mszy św. Ofiary złożone z okazji poświecenia przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy. Składając ofiarę można otrzymać obrazek św. Krzysztofa z kartą informacyjną w razie wypadku.
Z okazji dni Kluszkowiec, w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. polowa w wąwozie papieskim. Po mszy św. organizatorzy tj. Związek Podhalan o/Kluszkowce, Pan Sołtys wraz z Radą zaprasza mieszkańców i gości do amfiteatru na festyn.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się……..

7. Na parkingu znaleziono złoty naszyjnik. Do odebrania u Proboszcza.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.