XV Niedziela Zwykła – 14.07.2024 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza taca jak w każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Jak widać prace postępują szybko. Prosimy o ofiarność na ten cel .W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  2. W tym tygodniu w liturgii  w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury , bp i doktora Kościoła .We wtorek 16 lipca  w NZ Uroczystość NMP z Góry Karmel, głównej Patronki Zakonu. Do tej uroczystości przygotowujemy się nowenna. Codziennie przed mszą świętą wieczorową godzinki do NMP o 18:30, po mszy św.  nabożeństwo z litanią do MB szkaplerznej, odczytywanie próśb i podziękowań. Po mszy św. okazja do przyjęcia  Szkaplerza. Z racji prac msze święte w tym dniu jak w dzień powszedni o 6:30 i 19:00 z kazaniami oraz w kaplicy. W piątek 19 lipca nie będzie w kościele całodziennej adoracji. Adoracji rozpocznie o 17:15 z procesją o godz. 18:50 a potem msza święta. W sobotę 20 lipca święto św. Eliasza proroka .
  3. U ministrantów do nabycia są  kalendarze ścienne na przyszły rok  oraz dla dzieci Zagadki biblijne i Krzyżówka  w cenie  po  10 zl.
  4. Wszystkich czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy na pielgrzymkę do Czernej  20 lipca w sobotę ,wyjazd o godz. 6:00 rano z Krośnicy a w Kluszkowcach z pod kościoła  6:15. Zapisy do czwartku. Również młodych w wieku 18-35 zapraszamy na dni młodych od 25-28 lipca również do Czernej.
  5. Rada Parafialna informuje: W dniu 07.07.2024 zakończyła się kolejka sprzątania kościoła zgodnie z licznymi sugestiami Parafian Rada Parafialna postanowiła, że Kościół od teraz będzie sprzątany przez dwie Panie z naszej Parafii które odpowiedziały na nasze ogłoszenie dotyczące sprzątania Kościoła.  W związku z powyższym po wyliczeniu kosztów sprzątania, zakupów środków czystości oraz kwiatów od rodziny składka na ten cel będzie wynosić 150,00 złotych rocznie. Pieniądze będą zbierane ulicami do 15 sierpnia prosimy o wpłatę mieszkańców ul. Kamieniarskiej i Modrzewiowej u członków Rady Parafialnej Roberta Bednarczyk lub Urszuli Babik.
  6. W przyszła niedziele tj 21 lipca z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej mszy św. Ofiary składane z tytułu poświęcenia niech będą wyrazem naszej wdzięczności  Opatrzności Bożej za każdy bezpiecznie przejechany  kilometr drogi – przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  7. Tradycyjnie SS Klaryski ze Starego Sącza zapraszają naszą Parafie na nowennę do św. Kingi. Chętni na wyjazd  w dniu 23 lipca  wyjazd o godz. 15,15 ,  zapisy w kancelarii lub w zakrystii do 20 lipca.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Komunikaty : 1. Centrum Kultury Gm. Czorsztyn wraz z Sołtysem Kluszkowiec, z KGW o OSP zapraszają na Mszę świętą w Wąwozie Papieskim w dniu 21 lipca o godz. 16,00 z okazji  obchodzonych Dni Kluszkowiec . Po mszy świętej  zapraszamy na posiady Góralskie przy wyciągu. 2. W dniu 15.07 tj. w poniedziałek zostanie przeprowadzony remont zbiornika spółka wodna Górna. W części wsi  może wystąpić chwilowy brak wody związku  remontem.
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.