XV Niedziela Zwykła – 12 VII 2020 – Krośnica

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
  2. Przypominamy, że dziś druga tura wyborów Prezydenta. Prosimy o pójście do wyborów. Postarajmy się też pomóc osobom starszym we wzięciu udziału w wyborach.
  3. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.
  4. W czwartek 16 lipca przypada Uroczystość MB Szkaplerznej. Ta uroczystość przypomina nam o szkaplerzu jako darze ofiarowanym przez MB św. Szymonowi Stock w 1251 r., któremu Maryja obiecała, ze kto będzie wiernie szkaplerz nosił nie zazna ognia piekielnego. Szkaplerz obok różańca jest jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Msze św. o godz. 8:00 i 11:00. Po każdej mszy św. okazja do przyjęcia szkaplerza.
  5. U ministrantów jest do nabycia maryjny kalendarz ścienny na przyszły rok w cenie 7 zł.
  6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Mariusz Paweł Walicki kawaler z Kluszkowiec i Honorata Maria Bratkowska panna z Krośnicy – zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach proszony jest niezwłocznie zgłosić je w urzędzie parafialnym.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu w Krośnicy śp. Grzegorza Ciureję oraz pochodzącego z Kluszkowiec śp. Kazimierza Sikorę – zmarłego w USA. Dobry Jezu a nasz Panie…..
  10. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.