XV Niedziela Zwykła – 11 VII 2021 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  1. Kustosz  Sanktuarium  MB z Ludźmierza składa serdeczne podziękowania parafianom z Krośnicy i Kluszkowiec za zbiórkę z ub. niedzieli na budowę Domu pielgrzyma w wysokości 3589 zł.
  1. We wtorek tj 13 lipca rozpoczyna się Triduum przed Uroczystością MB Szkaplerznej. Przez trzy dni codziennie o godz. 18,40 godzinki do Matki Bożej, msza święta z kazaniem i po mszy świętej nabożeństwo do MB Szkaplerznej. Na nabożeństwo można składać prośby i podziękowania do MB Szkaplerznej. Jest też możliwość przyjęcia  szkaplerza świętego. W piątek 16 lipca w naszym Zakonie Uroczystość  MB z Góry Karmel – tzw mały odpust. Msze św.: w kaplicy o 7,00 w kościele  o 9,30 , 11,30 i 19,00. Ponadto wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na pielgrzymkę do Czernej na ogólnopolskie spotkanie  Szkaplerzne. Wyjazd w sobotę tj.17 lipca o godz. 6,00. Zapisy do 15 lipca w zakrystii. Również młodzież zapraszamy na Karmelitańskie Dni Młodych w Czernej w dniach  22-25 lipca.
  1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach na odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestnictwa we mszy św. niedzielnej.
  1. Przypominamy  że od  1 lipca została  zniesiona Msza niedzielna o godz. 15,00.
  1. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł, i Idźcie  do Józefa  8 zł. oraz dla dzieci wakacyjny numer „Stasia” za 8 zł.
  1. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Arendarczyk Adam , kawaler z Nowego Targu i Marta Hryc , panna z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w urzędzie Parafialnym.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Maria Maniowszczak , Maria Janicka , Joanna Żychowska i Maria Jandura .  W kaplicy:  .Babiak Adela i Anna.
  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  1. Wszystkim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.
  1. Komunikaty :    W przyszłą niedziele Sołtys p. Wojciech Bednarczyk zapraszamy mieszkańców i gości na Dni Kluszkowiec. W programie  między innymi  o godz. 16,00 Msza św. w Wąwozie  przy ołtarzu ,po mszy świętej na górze  festyn.
  1. Zapraszamy tez do udziału w jubileuszowej 40 Pielgrzymce Góralskiej do Częstochowy w dniach 23-31 lipca. Zapisy w członie nowotarskim od 11 lipca  na stronie internetowej w Parafii NSPJ w Nowym Targu.