V Niedziela Wielkiego Postu – 29 III 2020 – Krośnica

1. Przypominamy, że od dziś obowiązuje czas letni, od środy 1.04 ulega zmianie godzina sprawowania Mszy Św. w tygodniu na godz. 18.00.
Msze Święte gregoriańskie od 31.03 poza parafią będą odprawiane za śp. Bronisławę Oleksy.

2. Trwa w dalszym ciągu stan zagrożenia pandemią koronawirusa, obowiązuje dalej dekret naszego abp Marka Jędraszewskiego o ograniczeniu ilości wiernych i unikania zbędnych zgromadzeń, dlatego odwołujemy nabożeństwo Gorzkich zali. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. w kościele nie zwalnia nas od duchowego uczestnictwa we mszy św. poprzez radio czy telewizję. W ten sposób wypełniamy przykazanie uczestnictwa we mszy św. niedzielnej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań. W pierwszy piątek przed Mszą Świętą 0 17:45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, natomiast po mszy Droga Krzyżowa. W sobotę godz. 17.00 adoracja NSPJ i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych będą w Wielkim Tygodniu. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, w związku z tym będzie możliwość uczestniczenia w adoracji NSPJ także przez transmisję internetową. Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia zachęcamy do nawiedzenia Pana Jezusa.

4. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi wielkanocnej na ostatni czas, ponieważ nie będzie możliwe zrealizowanie masowej spowiedzi ze względu na stan zagrożenia. Prosimy o korzystanie z obecności Kapłana w konfesjonale przed i po każdej Mszy Świętej. Można też zgłosić się indywidualnie na spowiedź.

5. Przyszła niedziela to niedziela palmowa. Niestety w związku z sytuacją zaistniałą w naszym kraju nie będzie w tym roku tradycyjnego konkursu na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

6. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Również jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł. oraz kwartalnik o duchowości „Głos Karmelu” w cenie 14 zł.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łukasz Olejarz, kawaler z Krośnicy i Anna Wąchała panna z Łącka. Zapowiedź druga. Dawid Bochnak, kawaler z Krośnicy i Dominika Zachwieja panna z Krośnicy. Zapowiedź pierwsza. O ewentualnych przeszkodach proszę zawiadomić urząd parafialny.

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl., gdzie opublikowane są również wypominki roczne.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Stefanię Greczek. Dobry Jezu, a nasz Panie…..

12. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.