Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 I 2019 – Krośnica

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego znaną w naszej polskiej tradycji jako Święto Trzech Króli. Na każdej mszy św. poświęcenie kadzidła. Kadzidło można nabywać w zakrystii. Spalone kadzidło niech nam przypomina, że tak jak wonny dym, ma się wnosić do nieba nasza codzienna modlitwa. Bóg zapłać za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich.

2. 8 stycznia tj. we wtorek o godz. 19.00 w Kluszkowcach spotkanie mężczyzn św. Józefa.

3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 7 we wtorek 8 stycznia 2019 od godziny 15:15

4. Przyszła niedziela obchodzona jest w liturgii jako niedziela Chrztu Pańskiego, a zarazem jest to druga niedziela miesiąca. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. W tym dniu pan Angelo Ciureja zaprezentuje swój repertuar wykonania kolęd jest to połączone z promocją wydanej przez niego płyty z nagraniami. Angelo serdecznie zaprasza na koncert, także w niedzielę, o godzinie 14:00 w ośrodku kultury w Ochotnicy Górnej.

5. Oaza Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w środy o godzinie 16:00.

6. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8.  Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. W ubiegłym tygodniu 3 stycznia Bóg powołał z naszej wspólnoty do wieczności śp. Adama Jandurę lat 14. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu, a nasz Panie….

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.