Niedziela Świętej Rodziny – 30 XII 2018 – Krośnica

1. Bardzo serdeczne podziękowania i szczere Bóg zapłać za wszelką pomoc w przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia: służbie liturgicznej, scholi, panu Marianowi, pani organistce – pani Kindze.

2. Odwiedziny duszpasterskie będą się odbywały w następującym porządku – ulice: dzisiaj kolęda do godziny 20:00, jeśli się nie uda dotrzeć do wszystkich jutro od rana dokończenie ulic św. Józefa, Polnej i Dziołki,

o. Leona numery 26-3                         31.12 od godziny 8:00

Trakt Królewski, Romowie             1.01 od godziny 12:00

o. Leona 158-28                                   5.01 od godziny 8:00

(rozpocznie się jednocześnie w trzech miejscach; od pierwszego domu od góry, od numeru 120 oraz od numeru 86)

3. W poniedziałek 31 grudnia zakończenie roku 2018. Msza św. dziękczynno-błagalna z nabożeństwem na zakończenie roku o godz. 17.00.

4. We wtorek 1 stycznia Nowy Rok. Przypada święto Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek 16.00. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, w piątek czcimy Boże Serce, taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo pierwszych sobót adoracja Najświętszego Sakramentu przed mszą św. o godz. 16.00.

6. Przyszła niedziela to niedziela Objawienia Pańskiego znana w Polsce jako święto Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła na każdej mszy św. Kadzidło można nabywać w zakrystii. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca dlatego zapraszamy do uczestnictwa w liturgii w strojach góralskich. Po Mszy Świętej o 8:30 uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentują Jasełka.

7. Schola dziękuje za wsparcie poprzez sprzedaż aniołków, które wyniosło 381,51 – zostanie przeznaczone na wyjazd.

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, przy wyjściu z kościoła są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10.  Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.