Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 XI 2022 – Krośnica

 1. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy w kościele rok liturgiczny. Zaraz po mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za który można uzyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami.  
 2. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy doroczny odpust patrona kościoła w Kluszkowcach – św. Rafała Kalinowskiego. Sumie odpustowej przewodniczy O. Damian Sochacki karmelita z Krakowa.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone ub. niedzieli na potrzeby naszego kościoła ……………………… oraz do puszek na potrzeby ubogich.
 4. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad codziennie rano Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach,  a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych. Kartki na wypominki roczne można będzie składać po 1 grudnia.
 5. W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek wspomnienie Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, we wtorek św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Pani organistce oraz scholii dziękujemy za wkład w upiększenie liturgii. W czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac kapłana i towarzyszy.
 6.  Przyszła niedziela to już I Niedziela Adwentu.
 7. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety Ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 2 zł.
 8. Spotkanie grupy młodzieżowej w Każdą sobotę po Mszy Świętej, zapraszam wszystkich chętnych młodych.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.