IV Niedziela Zwykła – 28 01 2024 – Kluszkowce

1. W tym tygodniu w środę 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko. Po mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa na kolejną środę nowenny przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. W każdą środę tygodnia wieczorem msza święta z okolicznościowym kazaniem a po mszy św. modlitwy nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Na nowennę można składać prośby i podziękowania, które będą odczytywane w czasie nowenny . 2 lutego w piątek przypada święto Ofiarowania PJ znane w Polsce jako święto MB Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest dzień życia konsekrowanego. Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze święte w tym dniu : 6,30 , 11,30 i 17,30 .
  2. U ministrantów można nabyć świece woskowe tzw. gromnice w cenie 20 zł. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjne Dobre Nowiny w cenie 2 zł. oraz dla dzieci Staś 10 zł. Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo o powołania po mszy świętej wieczornej. W piątek nabożeństwo do NSPJ.
    Taca pierwszo piątkowa na misje. W I piątek tez odwiedzimy chorych. W sobotę zmiana
    tajemnic różańcowych o godz. 16,30 z nabożeństwem do Niekalanego serca Maryi .
  3. W ramach przygotowania dzieci do I komunii świętej zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na poświecenie świec 2 lutego na Mszę świętą wieczorną. Po Mszy świętej
    spotkanie rodziców w salce katechetycznej.
  4. Żegnamy z naszej wspólnoty O. Stefana , który decyzją O. Prowincjała zostaje przeniesiony do Przemyśla .Dziękujemy Mu ostatnie lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy dalszego owocnego posługiwania .
  5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Zachwieja Helena , Faron Anna , Fiust Anna , Wrobel Barbara. W kaplicy : Wajda Zofia, Bańka Irena.
  6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
  7. Komunikat Dyrekcji Szkoły :
    Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach ogłasza rekrutację do przedszkola, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej (tak zwanej zerówki) oraz zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 od 1 do 26 lutego 2024 roku. Karty zgłoszenia dzieci można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły zspkItiszkowee.ezorsztyn.pl. Zapisy w godzinach pracy sekretariatu od 7.30 — 15.30. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem zespołu.
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy
    obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.