IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 III 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza już czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w liturgii „niedziela radości – Laetare”, ponieważ pośrodku okresu przygotowania do Wielkanocy uświadamiamy sobie radosną prawdę, że Bóg jest miłosierny. Przypominamy ze dziś o godz. 10.30 i 15.00 będą dodatkowe Msze św.. Wg przepisów państwowych nie powinno być więcej jednorazowo na Mszy św. niż 5o osób, proszę też przestrzegać by nie siedzieć ciasno w ławkach. Kościół jest duży , jest na tyle miejsca że można się rozmieścić po kościele.

2. Na czas zagrożenia pandemią Koronawirusa od dziś zostają wprowadzone dodatkowe msze św. w niedziele : w kaplicy o 7.30, w kościele o 9.30, 10.30, 11.30 oraz po południu o 15.00 i 17.30. Chodzi o to, aby uniknąć większej liczby wiernych na mszy św. , żeby większość mogła uczestniczyć nie tylko on Line ale rzeczywiście. Msze św. będą recytowane z krótką homilią. Widzimy, że pandemia nie ustępuje mimo zaangażowania wielkich środków i osiągnięć medycyny, tym bardziej w tym czasie trzeba nam się zwrócić do Boga. Zachęcamy również do powrotu do wiary Ojców, kiedy w czasie zagrożenia umieszczano w oknach święte obrazy oraz palono gromnice. Również w tym czasie do odwołania zawieszamy wszystkie spotkania grup modlitewnych oraz Drogę Krzyżową w plenerze oraz Drogę Krzyżową dla dzieci. Będzie tylko Droga Krzyżowa w kaplicy w niedzielę i w piątek dla dorosłych i Gorzkie Żale w kościele.

3. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

4. W środę w liturgii obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o 6.30, 11.30 i 17.30. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest dniem świętości życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są wyłożone na stoliku. Prosimy o przyniesienie do zakrystii przez osoby, które podjęły się duchowej adopcji kartek z napisanym imieniem i nazwiskiem oraz adresem, aby można było wpisać te osoby do Księgi Duchowej Adopcji. Przyjęcie będzie na mszy św. wieczornej. Taca w tym dniu przeznaczona jest na fundusz ochrony życia w diecezji.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. „po góralsku” o godz. 11.30.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

8. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.