III Niedziela Wielkiego Postu – 15 III 2020 – Kluszkowce

1. Na okres zagrożenia epidemiologicznego obowiązuje w naszej archidiecezji od 13 do 29 marca br. Dekret Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego następującej treści :/ czytaj punkt 1 , 3 i 6/ całość dekretu na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Ponadto dziś oraz w niedziele 22 i 29.03.br. zostanie wprowadzona dodatkowa msza św. o godz. 15,00 aby uniknąć zagęszczenia wiernych w kościele.

2. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych oraz w imieniu o. Rekolekcjonisty za ofiary złożone na tacę. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w niedzielę rano po mszy św. do kaplicy, w czwartki dzieci na godz. 16.30, w piątek dorośli o godz. 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 16.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego grobu.

4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

5. Przypominamy o czwartym przykazaniu kościelnym, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

6. W środę zapraszamy na ostatni dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa, w czwartek przeżywamy uroczystość św. Jozefa Oblubieńca NMP. Msze św. o 6.30, 11.30 i 17.30. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z procesją w kościele o godz. 17.00.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

9. Komunikat lekarza z Maniów:……………

10. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.