III Niedziela Adwentu B – 17 XII 2023 -Kluszkowce

 1. Dziś już III niedziela Adwentu. W liturgii nazywana jest niedzielą Gaudete – radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
 2. Przypominamy że adwentowe Msze święte roratnie o Matce Bożej są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 a w sobotę rano o 6,30. Zachęcamy o podtrzymanie pięknej tradycji śpiewu godzinek do NMP przed mszą świętą roratnią o godz. 17:00. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i dorosłych.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek ub. niedzieli na pomoc kościołowi na wschodzie kwoty 1880 zł. Natomiast na potrzeby parafii złożono kwotę 4000 .
 4. Prosimy o zgłoszenie chorych, którzy nie korzystają z spowiedzi w I piątki oraz tych którzy pragną na święta przystąpić do sakramentów. Tych chorych odwiedzimy 19 grudnia tj. wtorek od godz. 10,00
 5. Stacja Czorsztyn-ski zaprasza dziś na II Jarmark świąteczny w Kluszkowcach na dolnej stacji w godz. 14-17 .
 6. W okresie Adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne , które są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 7. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 8. W czwartek tj. 21 grudnia kancelaria będzie nieczynna .Pilne sprawy po mszy świętej wieczornej.
 9. W tym tygodniu spowiedź świąteczna : w poniedziałek wtorek środa rano od 6:30 do 7:30 i popołudniu 16,30 do 18,30 , natomiast w czwartek ,piątek i sobota rano od 6:30 do 8:00 i popołudniu od 16:00 do 18:30.
 10. Przyszła niedziela to już wigilia. Nie będzie Mszy świętej wieczorowej o godz. 17,30 .
 11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Kowalczyk Joanna , Salamon Jolanta , Ligas Zofia , Wojtaszek Anna. W kaplicy Zontek Stanisława, Jaworska Bożena , Leśnicka Zofia.
 12. Nasza schola rozprowadza ozdoby świąteczne i kartki , ręcznie wykonane oraz pierniczki i sianko na stół wigilijny. Nabywając te rzeczy wspieramy i okazujemy jej naszą wdzięczność za ubogacenia niedzielnej eucharystii.
 13. Dziś nasi strażacy będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok w godzinach popołudniowych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 15. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.