II Niedziela Adwentu B – 10 XII 2023 – KLUSZKOWCE

 1. Dziś już II niedziela Adwentu. Niech ten czas mobilizuje nas do duchowej odnowy.
  Przypominamy że adwentowe Msze święte roratnie o Matce Bożej są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17,30 a w sobotę rano o 6,30. Zachęcamy o podtrzymanie pięknej tradycji śpiewu godzinek do NMP przed mszą świętą roratnią o godz. 17,00. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i dorosłych.
 2. W kościele w Polsce obchodzony jest dziś dzień pomocy materialnej i duchowej
  Kościołowi na wschodzie. Na ten cel przeznaczona jest puszka u ministrantów przy
  wyjściu z kościoła. Taca jak w każdą drugą niedziele miesiąca na potrzeby inwestycyjne parafii.
 3. W okresie Adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 12 , które są do
  nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 4. W tym tygodniu w liturgii: w środę św. Łucji, dziewicy i męczennicy , w czwartek 14
  grudnia wspomnienie św. Jana od krzyża, kapłana doktora Kościoła, mistyka a przede wszystkim reformatora NZ. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6:30 do 17:00 jako duchowe przygotowanie do świat Bożego Narodzenia. Adoracja wg. porządku. od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , od 8-9 Strażacka, Kamieniarska od 9-10 Zielona i Wżarowa od 10-11 Wspólna, Polna, Gorczańska, Modrzewiowa od 11-12 Pienińska, Stylchyn, Szkolna ,Gospodarcza, od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka od 16 17 Kamieniarska, Przedszkolaków . O 17 godzinki, po godzinkach procesja. Przy okazji adoracji trwa dyżur w konfesjonale. Prosimy o nie odkładanie świątecznej spowiedzi na ostanie dni. Również podczas każdej mszy św. jest okazja do spowiedzi.
 5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Kowalczyk Bożena , Siedlarczyk Kinga , Budz Katarzyna , Knap Anna. W kaplicy Kopeć Wanda i Pańszczyk Krystyna.
 6. Nasza schola rozprowadza ozdoby świąteczne i kartki , ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspieramy i okazujemy jej naszą wdzięczność za ubogacenia niedzielnej eucharystii. Zaś u ministrantów książeczki bożenarodzeniowe zawierające rytuał wigilijny i Kolędy. Cena 5 zł.
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.