II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 I 2022 – Kluszkowce

  1. W tym tygodniu w liturgii w środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej polskiej tradycji Uroczystością Trzech Króli, jest to święto obowiązkowe.  W zakrystii można nabyć kadzidło i kredę, które będą poświęcone w tym dniu. Kredą naznaczmy nasze domy literami C+M+B 2022, co znaczy, że Chrystus błogosławi to mieszkanie i jest znakiem dla wchodzących że mieszka tu rodzina katolicka. Spalone kadzidło ma nam przypomnieć, że tak jak wonny dym ma się wznosić do nieba nasza codzienna modlitwa. Również w tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w te dni rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 17,00 d0 18,3o.W piątek odwiedzimy chorych. Taca na cele misyjne.
  2. Na mszy świętej o godzinie 9.30  będzie uroczysta procesja do żłóbka Bożej Dzieciny Zachęcamy dzieci i starszych o przebranie się .  Każdy przebrany otrzyma koronę na głowę. Taca z tego dnia przeznaczona na cele misyjne Kościoła.
  3. 6 stycznia w Trzech Króli o godzinie 16.15 odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek serdecznie zapraszamy.
  4. W naszej Archidiecezji rozpoczęła się peregrynacja po dekanatach ikony Świętej Rodziny, Amoris Laetitia, jest to szczególny czas modlitwy, czuwania i zatroskania, aby wszystkie rodziny były Bogiem silne.  8  Stycznia ikona ta przybędzie do kościoła w Maniowach. Na godzinę 19,30 zaproszona jest nasza parafia gdzie będzie sprawowana msza święta podczas której będziemy polecać rodziny naszej parafii. Nie jest daleko bardzo zapraszamy by dojechać do Maniów. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić, jako Niedziela Chrztu Pańskiego. Taca jak w każdą II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Anna Kopytko , Edyta Kopytko , Weronika Salamon, Julia Wojtaszek .W kaplicy:  Jandura Barbara , Firek Zofia.
  7. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja  rąk. 
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.