I Niedziela Adwentu – 2 XII 2018 – Kluszkowce

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele nowy rok liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe msze roratnie o Matce Bożej będą odprawiane w naszym kościele wieczorem o godz. 17.30. Dzieci zachęcamy do licznego udziału. Jak co roku Caritas, w okresie adwentowym, rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł, które można nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, również poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do podtrzymywania pięknej tradycji śpiewu Godzinek ku czci Matki Bożej przed mszą św. roratnią.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w czwartek św. Mikołaja ( odpust parafialny w Maniowach), w piątek św. Ambrożego – Biskupa i Doktora Kościoła, a w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.30, w kaplicy 7.30 ,i w kościele 11.30, 17.30. W tym dniu Matka Boża zażyczyła sobie, aby obchodzono tzw. „Godzinę łaski” od 12.00 do 13.00. Trwającym na modlitwie w tej godzinie obiecała wiele łaski dla duszy i ciała. Ponadto w tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po mszy św. nabożeństwo w intencji powołań, a w piątek do serca Pana Jezusa. W piątek taca na cele misyjne. Spowiedź w te dni od 17.00 do 18.30. Odwiedziny chorych w piątek.

3. W przyszłą niedzielę 9 grudnia, w Polsce z inicjatywy Episkopatu Polski, obchodzony jest dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek po mszy św., natomiast taca jest przeznaczona na potrzeby parafii, a nasza schola będzie rozprowadzać kartki i ozdoby świąteczne. Nabywając te rzeczy wspieramy scholę i okazujemy im wdzięczność za ubogacanie liturgii.

4. W imieniu pogorzelców z Kacwina dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę 1630 zł. dla poszkodowanych w pożarze.

5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny” z ciekawymi artykułami m. in. O „Godzinie łaski”.

6. We wtorek 4 grudnia o godz. 19.00 spotkanie mężczyzn św. Józefa, na które serdecznie zapraszamy.

7. Chętne pary małżeńskie zapraszamy na kurs małżeński. Jest to seria siedmiu sesji, których celem jest pomoc parom małżeńskim wzmocnić ich relację. Całość przebiega w wyjątkowej atmosferze. Jest to wspaniała okazja, aby spędzić czas razem jako para, przyglądając się ważnym zagadnieniom dotyczącym relacji małżeńskiej. Prowadzącymi kurs są Emilia i Łukasz Iżyk, którzy należą do Stowarzyszenia Pro-Misja przymierze katolików na rzecz ewangelizacji misji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 18. 30. Zapisy, dodatkowe informacje u o. Marcina.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.