II Niedziela Adwentu – 9 XII 2018 – Kluszkowce

1. Dziś już druga niedziela Adwentu. Niech ten adwentowy czas mobilizuje nas wszystkich do duchowej odnowy. Dzisiaj też przypada Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Z inicjatywy Episkopatu Polski zbierane są w Polsce ofiary do puszek na katolików na wschodzie, a taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na cele parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: w czwartek 13 grudnia – św. Łucji Dziewicy i Męczennicy. W Polsce jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. W piątek 15 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i Doktora Kościoła, oraz Reformatora naszego Zakonu. W sobotę 15 grudnia rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.

3. Jak co roku Caritas, w okresie adwentowym, rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł, które można nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, również poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.

4. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2019.

5. Od dziś nasza schola rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne. Nabywając te rzeczy wspieramy naszą scholę i okazujemy im wdzięczność za ubogacanie liturgii.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Damian Rafał Milaniak kawaler z Kluszkowiec i Małgorzata Agata Zoń – panna z Mizernej. Zapowiedź pierwsza.

7. Chętne pary małżeńskie zapraszamy na kurs małżeński. Jest to seria siedmiu sesji, których celem jest pomoc parom małżeńskim wzmocnić ich relację. Całość przebiega w wyjątkowej atmosferze. Jest to wspaniała okazja, aby spędzić czas razem jako para, przyglądając się ważnym zagadnieniom dotyczącym relacji małżeńskiej. Prowadzącymi kurs są Emilia i Łukasz Iżyk, którzy należą do Stowarzyszenia Pro-Misja przymierze katolików na rzecz ewangelizacji misji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 18. 30. Zapisy, dodatkowe informacje u o. Marcina.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.