Boże Narodzenie – 25 XII 2021 – Krośnica

 1. W szczególnym okresie jakim jest Boże Narodzenie, składamy sobie wzajemne życzenia. Również i my jako duszpasterze pragniemy wszystkim przekazać życzenia: wiele łask  Bożych od Nowonarodzonego, zdrowia w tym trudnym pandemicznym czasie oraz napełnienia Seca nadzieją. Niech Boże Dziecię Jezus umacnia w dawaniu świadectwa w prawdę i miłość oraz rodzi dobro w rodzinach, parafii w naszej Ojczyźnie
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła i liturgii świątecznej. Panu Mariuszowi Chlipale za ofiarowanie tej dużej i pięknej choinki, wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie dekoracji, zarówno dorosłym jak i młodzieży. Pani Celinie Jaworskiej, a także organistce, pani Kindze Babiak, scholii, ministrantom i oczywiście panu kościelnemu Marianowi Bochnakowi. Niech wam towarzyszy błogosławieństwo Bożej Dzieciny. Dziękuję także tym, którzy uczestniczyli w liturgii w strojach góralskich
 3. Dzisiaj obchodzimy w liturgii Niedzielę świętej Rodziny: Maryi Jezusa i Józefa. Na każdej Mszy Świętej odnowienie przysięgi małżeńskiej
 4. Dziękujemy za udział w roratach i śpiew godzinek do Matki Bożej przed roratami.
 5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek  święto św. Jana Ewangelisty. W tradycji kościoła w tym dniu świeci się wino. We wtorek święto świętych młodzianków męczennik. W piątek zakończenie Starego Roku. W tym dniu jest dyspensa od zachowania postu. W sobotę 1.01.2022 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Ten Nowy rok zawierzmy Maryi. Msze św. wg porządku niedzielnego. Jest to również I sobota miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo będą za tydzień 8 stycznia. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek  popołudniu.
 7. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 8. U ministrantów jest do nabycia dla dzieci kolorowy miesięcznik  Staś. W cenie 8 zł.
 9. W związku z pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja  rąk.  
 10. W kruchcie kościoła będą wyłożone kartki z pytaniami na temat osoby ojca Leona, każdy kto znał ojca proszę, by tą kartkę wziął i wypełnił w domu, a podpisaną imieniem nazwiskiem wrzucił do skrzynki, która jest w kruchcie kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 14. Od 27 grudnia rozpocznie się kolęda. Kapłani pójdą do naszych domów z błogosławieństwem. Można również umówić się na kolędę indywidualnie.
 15. Plan Kolędy wg ulic:
  • 27.12 – ul. O. LEONA – numery od 158-102
  • 28.12 – ul. O. LEONA – numery od 100-28
  • 29.12– ul. PARKOWA – od początku numeracji, ul. OGRODY, ul. FLISACKA – od końca numeracji,
  • 30.12 – ul. POLNA – od początku numeracji, ul. DZIOŁKI, ul. ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA – od początku numeracji,
  • 31.12 – ul. TRAKT KRÓLEWSKI, Romowie,
  • 1.01 – od godziny 12:00 ul. O. LEONA – od kapliczki w dół,
  • 2.01 – od godziny 12:00  ul. NOWOTARSKA – numery nieparzyste od początku numeracji,
  • 3.01 – ul. NOWOTARSKA – numery parzyste od początku numeracji,