19 Niedziela Zwykła – 11 VIII 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

2. W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie świętego Maksymiliana M.Kolbego, kapłana i męczennika. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto obowiązkowe. Msze święte wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Już dziś informujemy o parafialnej pielgrzymce 22 sierpnia do sanktuarium świętego JP II w Krakowie. Jak co roku w miesiącu sierpniu nasz dekanat pielgrzymuje w strojach regionalnych by modlić się w miejscu uświęconym obecnością św. JP II i św. s. Faustyny. W programie o godz. 17 Msza św. w Bazylice po Mszy świętej procesja światła. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 18 sierpnia.

4. W sobotę 17 sierpnia zapraszamy na Mszę św. z modlitwa o uzdrowienie o godz. 18:00 którą odprawi ks. Marek z Wałbrzycha. Przy okazji będzie można wesprzeć ks. Marka który buduje kościół, ofiarą na tacę.

5. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz tych, które przyjęły bierzmowanie za ufundowanie nowego mikrofonu do miejsca przewodniczenia oraz nowych lekcjonarzy m.in z czytaniami na wspomnienia świętych oraz na śluby i pogrzeby

6. Serdeczne Bóg zapłać panu Markowi Oleksy za samodzielne wwalenie węgla do piwnicy.

7. 14 sierpnia w Oświęcimiu będzie Marsz „Życie za Życie” w 78 rocznicę zamordowania przez Niemców św. Maksymiliana Marię Kolbego. Dojazd we własnym zakresie.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłe w ub. tygodniu śp. Marię Ligas z Kluszkowiec i śp. Władysławę Kubicz w Krośnicy. Wieczny odpoczynek…

11. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.