18 Niedziela Zwykła – 4 VIII 2019 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną do puszek na budowę domu mieszkalno – usługowego dla tych osób w Szczawnicy. Złożono ten cel kwotę…

2. W tym tygodniu w liturgii: jutro, w poniedziałek obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Wtorek 6 sierpnia święto Przemienianie Pańskiego. Święto radości i nadziei, że przyjdzie taki czas, kiedy Pan nas wszystkich odmieni. Msze święte w tym dniu o godzinie 7,30 w kaplicy oraz w kościele o godz. 9,30 i 19,00. Zapraszamy w tym dniu na Msze święte , aby oderwać się od codziennych zajęć, napełnić się blaskiem Przemienienia Pańskiego. W czwartek 8 sierpnia wspomnienie świętego Dominika, w piątek wspomnienie św. Teresy Benedykty ,karmelitanki Bosej, zamordowanej w czasie II wojny światowej przez Niemców w Oświęcimiu, Patronki Europy. W sobotę świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. W kancelarii lub w zakrystii znajduje się księga, w której można zapisać swoje postanowienie.

4. Już dziś informujemy o parafialnej pielgrzymce 22 sierpnia do sanktuarium świętego JP II w Krakowie. Jak co roku w miesiącu sierpniu nasz dekanat pielgrzymuje w strojach regionalnych by modlić się w miejscu uświęconym obecnością św. JP II i św. Faustyny. W programie o godz. 17 Msza św. w Bazylice po Mszy świętej procesja światła. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 18 sierpnia.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

6. W przyszłą niedziele taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Prosimy o ofiarność na ten cel. W tym tygodniu będzie już skończony ołtarz po konserwacji w kaplicy.

7. 14 sierpnia w Oświęcimiu będzie Marsz „Życie za Życie” w 78 rocznicę zamordowania przez Niemców św. Maksymiliana Marię Kolbego. Dojazd we własnym zakresie.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.