17 Niedziela Zwykła – 28 VII 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiaj po każdej mszy św. członkowie stowarzyszenia osób z niepełnosprawnością intelektualną kwestują do puszek na budowę domu mieszkalno – usługowego dla tych osób w Szczawnicy. Prosimy o otwartość na ten cel.

2. W czwartek 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. W kancelarii lub w zakrystii znajduje się księga, w której można zapisać swoje postanowienie.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli, w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i Doktora Kościoła. 2 drugiego sierpnia w piątek wspomnienie MB Anielskiej – odpust Porcjunkuli w Dursztynie. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.30. W piątek nabożeństwo do serca Pana Jezusa również o godz. 18.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. Odwiedziny chorych w godzinach porannych. W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót z wynagrodzeniem Niepokalanemu sercu Maryi ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 18.00. Spowiedź w te dni od godz. 17.30 do godz. 19.30.

4. Można się jeszcze zapisać na album o kościołach Podhala, w którym będzie tez informacja o naszej parafii, zdjęcia z kościoła, kaplicy i Krośnicy. Album będzie można na przełomie listopada i grudnia w cenie promocyjnej dla parafii w cenie 80 zł, w księgarniach będzie dostępny w cenie 140 zł. Dla chcących go nabyć od dziś będą zapisy w celu określenia ilości zamówionych sztuk. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

5. Do związku małżeńskiego przygotowują się…..

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.