Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 7 VI 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy okres komunii i spowiedzi wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniami kościelnymi w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi świętej. Kto nie wypełnił tego przykazania to dziś może to uczynić.

2. W czwartek 11 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. w tym dniu: w kaplicy 7.30, w kościele o 9.30 i 19.00. Nie będzie mszy św. o 11.30. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła po mszy św. o godz. 9.30 trasą do kaplicy. Prosimy o przygotowanie i przyozdobienie trasy procesji. Pierwszy ołtarz przy krzyżu na rondzie, drugi kapliczka u państwa Jandurów – ul. Szkolna, trzeci przy remizie OSP, czwarty przy kaplicy MB. Zapraszamy dzieci zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Panie i Panów do sztandarów, feretronów i figur, strażaków do niesienia baldachimu i zabezpieczenia trasy. Zachęcamy do udziału w procesji w strojach regionalnych i licznego udziału. Nie ma żadnego ograniczenia co do ilości wiernych w procesji, ale trzeba zachować bezpieczną odległość między sobą. W okresie Bożego Ciała trwa tzw. oktawa, dlatego też codziennie wieczorem po litanii do serca Pana Jezusa będzie procesja wokół kościoła z najświętszym sakramentem.

3. W tym tygodniu również w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy – doktora Kościoła.

4. W przyszła niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby kościoła. Jak wiecie była planowana na 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II (tzw. relief – płaskorzeźba na ścianę) przy wejściu do kaplicy Miłosierdzia Bożego. Po drugiej stronie do kaplicy św. Józefa postać Prymasa Tysiąclecia z okazji beatyfikacji. ¾ kosztów rzeźby św. Jana Pawła II zafundowało Kolo Podhalan z Ameryki, ale brakuje nam jeszcze do wypłacenia 20000 zł. Kto może to prosimy o ofiarność na ten cel.

5. W czwartek w Boże Ciało kancelaria będzie nieczynna.

6. Od przyszłej niedzieli nie będzie już dodatkowych mszy św. o godz. 10.30 i 15.00. Również nie będzie bezpośredniej transmisji on Line wszystkich mszy św. i nabożeństwa, tylko w niedzielę o godz. 9.30.

7. U ministrantów można nabyć kwartalnik o duchowości „Głos Karmelu” w cenie 14 zł., a także nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny” w cenie 1 zł.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się….

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

11. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.