I Niedziela Adwentu – 1 XII 2019 – Kluszkowce

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe msze roratnie o MB będą odprawiane w naszym kościele godz.. 17.30 już od poniedziałku. Zachęcamy dzieci do licznego udziału, a wiernych do podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek przed msza św. Śpiew „godzinek” rozpoczniemy po wystawieniu Najświętszego sakramentu o godz. 17.00. Caritas w okresie adwentu rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł., które można nabyć w zakrystii lub kancelarii, jak również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii.

2. W tym tygodniu w liturgii we wtorek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbary, w piątek św. Mikołaja – biskupa, w sobotę św. Ambrożego – doktora kościoła. W sobotę odpust w Maniowach.

3. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od godz. 16.30 – 18.30. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek do NSPJ, taca w tym dniu na cele misyjne. W godzinach rannych odwiedzimy chorych. W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę 8 grudnia w Polsce z inicjatywy Episkopatu Polski obchodzony jest dzień modlitw i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Na ten cel będzie przeznaczona puszka przy wyjściu z kościoła. Taca przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

5. Nasza schola parafialna w każda niedzielę od dziś rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspomagamy scholę i okażemy im wdzięczność za ubogacanie liturgii.

6. W środę zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym po mszy św. w salce. We wtorek spotkanie mężczyzn św. Józefa.

7. Program duszpasterski nowego roku liturgicznego poświęcony jest Eucharystii. U ministrantów jest do nabycia gazeta „Chrystus i Ty” o tematyce eucharystycznej z ciekawymi artykułami o Eucharystii, w cenie 2 zł. także gazeta ewangelizacyjna ”Dobre Nowiny ”z artykułami o Dzieciątku Jezus, o św. Charbelu czy św. Barbarze jak również miesięcznik „Źródło” przybliżający nam tajemnicę obecności Chrystusa pod postacią chleba w cenie 4 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.