Druga Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5 I 2020 – Krośnica

1. Jutro 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego znana w naszej polskiej tradycji jako święto Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. W zakrystii można nabywać kadzidło. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie kadzidła. Spalone kadzidło niech nam przypomina, że tak jak wonny dym ma się wznosić do nieba nasza codzienna modlitwa. Taca w „Trzech Króli” przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła, zwłaszcza na pomoc Kościołowi w Syrii.

2. Serdeczne podziękowania za przyjęcie i złożone ofiary podczas „kolędy”.

3. Przyszła niedziela obchodzona jest jako niedziela Chrztu Pańskiego. Taca z tej niedzieli jak w każdą drugą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby parafii.

4. We wtorek spotkanie mężczyzn św. Józefa w salce po mszy św. wieczornej w Kluszkowcach.

5. Do nabycia są płyty z nagraniami kolęd wykonaniu o. Mariusza Wójtowicza i sióstr karmelitanek bosych.

6. Witamy w naszej wspólnocie o. Mateusza Bocheńskiego, który po pracy w Niemczech został skierowany do pracy duszpasterskiej w Kluszkowcach. Życzymy Mu owocnej pracy.

7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

5. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami, dziękuję za uczestnictwo w liturgii w strojach regionalnych.

6. 6.01 po Mszy Świętej o 8:30 oraz o godzinie 10:30 uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentują Jasełka.

7. Wszystkim Parafianom, Gościom obecnych na Eucharystii życzę radosnego świętowania dzisiejszej Uroczystości Bożej Rodzicielki i Błogosławionego Nowego Roku.